HpFans-Bg.com

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.”

ИндексPortalГалерияВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеВходПророчески Вести

Share | 

Урок 3: Число на сърцето.

Go down 
АвторСъобщение
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Урок 3: Число на сърцето.   Чет 19 Мар 2009, 07:41

Урок № 3 – Число на сърцето

Професор Ерагон влезе забързано в стаята. Беше закъснял, защото в трезора му в „Гринготс” беше проникнал някой. Имаше среща лично с главните таласъми и се бяха разбрали парите му да бъдат възтановени.
-Здравейте ученици. Изгубихме достатъчно време, затова да започваме.Днес ще разгледаме по-подробно числото на сърцето. Най-общо казано, то показва живота на човека от начало до край. Чрез него можем да разберем най-съкровенните желания и най-големите страхове на избраното име. Нека си припомним схемата.
Професор Ерагон замахна с магическата си пръчка към дъската и на нея веднага се появи познатата таблица:

1 2 3 4 5 6 7 8 9
A B C D E F G H I
J K L M N O P Q R
S T U V W X Y Z -

Господинът продължи:
-Нека разгледаме името Bart Eragon. За разлика от миналия урок, този път ще обозначим само гласните букви.
B
a -1
r
t
E - 5
r
a - 1
g
o - 6
n

Сега нека ги съберем!- Барт написа на дъската:
1+5+1+6=13
1+3=4

-Получихме 4. Някой знае ли характеристиките за числото 4?
Върнете се в началото Go down
Beautiful Mind
Напуснала.
Напуснала.

Female
Aries Dog
Възраст : 24
Дом : Slytherin
Брой мнения : 5051

ПисанеЗаглавие: Re: Урок 3: Число на сърцето.   Чет 19 Мар 2009, 09:52

Няколко ръце моментално се вдигнаха във въздуха, но пък тази на Стелла не беше сред тях. Тя беше прекалено заета отново да си драска нещо по записките, за да обърне внимание на въпроса на проф. Ерагон и той просто мина покрай ушите й.
За жалост обаче, професорът бе решил този път да се прояви като по-строг учител и да пренебрегне подскачащите пред него ученици и да си избере някой, който изобщо не внимава. Погледът му ведната се насочи към задълбочената в драскането си Стелла.
- Госпожице Старк, да знаете отговора?
- Възможно е. Стига да знаех въпроса... - каза Сти и заби поглед във връзките на кецовете си.
- Знаеш ли характеристиката на числото 4? - повтори въпроса професора и изчака няколко секунди, докато слидеринката започне да говори.
- Ами... Мисля, че хората с число 4 са стабилни и твърди - заговори несигурно тя - Те са много работливи, практични и земни, като предпочитат логическата мисъл пред безцелното мечтаене. Те са добри в организирането, но пък понякога са прекалено предсказуеми, инати и склонни към избухвания...
http://www.harrypotterfans.yourme.net
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Урок 3: Число на сърцето.   Чет 19 Мар 2009, 10:12

-Чудесно, госпожице Старк.-възкликна професорът-получавате пет точки за дом Слидерин. Но отговорът ви не беше пълен, има още какво да се желае. Някой може ли да допълни госпожица Старк?
Beautiful Mind
Напуснала.
Напуснала.

Female
Aries Dog
Възраст : 24
Дом : Slytherin
Брой мнения : 5051

ПисанеЗаглавие: Re: Урок 3: Число на сърцето.   Съб 21 Мар 2009, 03:03

- Кое не му е било пълното? - изнерви се Стелла и погледна учителя си - Това, че не съм го казала, както вие сте го предали и не съм го назубрила, не означава, че не съм казала всичката информация. О, предполагам съм забравила определението, че четворките приличат на маса, здраво стъпила на четирите си крака и са стабилни и сигурни?
http://www.harrypotterfans.yourme.net
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Урок 3: Число на сърцето.   Съб 21 Мар 2009, 07:07

-Не се дръжте така, госпожице Старк. Иначе ще ви отнема точките. Добре, щом мислиш, че няма какво да се допълни, да продъжаваме нататък. Това беше урока ви. За домашно искам да определите числото на сърцето на следните имена:
Професорът замахна към дъската и на нея в мигом се появиха няколко реда.
Avril Lavigne
Rupert Grint
Emma Watson
Daniel Radcliffe
-Свободни сте, ученици-усмихна се широко Барт Ерагон.-Учениците, отегчени от скучния час, заприбираха нещата си.
~~~~~~~~~~~~
Домашните да ми бдат предадени до 01.04.09г.
(= Smile =)

Female
Leo Dog
Възраст : 23
Дом : бездомна
Брой мнения : 5026

ПисанеЗаглавие: Re: Урок 3: Число на сърцето.   Пет 27 Мар 2009, 05:04

Анн погледна с презрение имената на дъската. Половината клас се изсипа без вратата, но Ривъроу остана на мястото си.
- Извинете, господине, но не можахте ли да ни дадете по-нормални имена? - попита Анн, все така загледана в дъската. Професор Ерагон изобщо не очакваше подобен /всъщност никакъв/ въпрос, за това изгледа Аня изненадано.
- Че какво им е на имената? - каза Ерагон и скръсти ръце. Какво им ставаше днес на всички ученици?
- Ъм... Аврил Лавин, например. - бързо изрече рейвънклоуката и направи странна физиономия.
- Да, защо няма "Kurt Cobain"? - включи се Стелла, която явно също не бе напуснала кабинета.

P. S. Ъм, щом са известни хора, поне да са... нормални. *чуди се кое му е нормалното на Кърт* xixixa
http://www.album.bg/ania.smile/
Проф. Ерагон

Male
Scorpio Pig
Възраст : 22
Брой мнения : 50

ПисанеЗаглавие: Re: Урок 3: Число на сърцето.   Сря 01 Апр 2009, 05:30

Олеле, изтрих последните две мнения Съжаляяваааам. На Ники въпроса го помня, пък мнението ми си го имам копирано в един файл
-Госпожице Ривъроу, щом като имате проблем с преподавателските ми методи, оплачете се на професор Мариела. Сега имте ли някакви други въпроси?
-Не-отвърна троснато момичето.
-Добре, благодаря за вниманието-каза Барт и излезе от стаята
~~~~~~~~~~
Защо, за Бога, деца мои, сте си помислили, че ще ви забравя? Естествено че щях да сложа името на Кърт в уроците. Не ме познавате *цъка*

Въпроса на Ники:
-Само гласните букви, госпожице Ейнджъл. Останалите не са нужни.

ПисанеЗаглавие: Re: Урок 3: Число на сърцето.   

Урок 3: Число на сърцето.
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1