HpFans-Bg.com

“Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.”

ИндексPortalGalleryВъпроси/ОтговориТърсенеРегистрирайте сеВходПророчески Вести

Share | 

Класната стая на втори курс

Go down 
АвторСъобщение
Beautiful Mind
Напуснала.
Напуснала.

Female
Aries Dog
Възраст : 23
Дом : Slytherin
Брой мнения : 5051

ПисанеЗаглавие: Класната стая на втори курс   Сря 28 Яну 2009, 06:20

Понеже второкурсниците и тази година бяха... всъщност само една, Моник беше решила да премести часовете в някоя по-малка стая. А именно тази в източната част на четвъртия етаж – често посещавана от ученици, за да решават домашните си там или да изяждат тайно запасите си от Меденото царство. Но за жалост, стаята вече нямаше да е свободна, там щяха да се провеждат часовете по ЗСЧИ.
Самото помещение представляваше малка класна стая, решена в ярки, топли цветове – жълто и зелено. Стените бяха в ярко жълто, а на пода имаше мек зелен килим, който придаваше усещането, че си навън сред тревата. Из стаята имаше няколко стари чина, които Моник беше ремонтирала с магия и сега изглеждаха като нови.
Виан беше оставила и своята следа в стаята – на масивното дървено бюро в дъното на стаята, вече бяха разпръснати множество листи и разни джунджорийки, а прозорците бяха покрити със зелени пердета на жълти прозрачни кръгове. Във витрината на скрина в другия край на стаята бяха разпръснати странни опасноскопи, различни средства за предпазване от черни магии, а и дори разни шегобийки от магазина на Зонко.
Върнете се в началото Go down
http://www.harrypotterfans.yourme.net
Beautiful Mind
Напуснала.
Напуснала.

Female
Aries Dog

ПисанеЗаглавие: Re: Класната стая на втори курс   Сря 28 Яну 2009, 06:38

Първи Урок - Преговор

Моник стоеше седнала зад бюрото си в класната стая и бързо диктуваше нещо на самопишещо перо, което шареше по дълъг пергамент, голяма част от който вече бе изписан със ситни букви. Няколко минути от часа вече бяха изминали и Виан вече си мислеше, че и единствената второкурсничка няма да благоволи да дойде. Изведнъж откъм пустия коридор се чуха бързи стъпки, почти бяг, които ставаха все по-силни, насочвайки се към кабинета.
Вратата се отвори рязко и в стаята нахлу Емона Айрънс, която промърмори бързо някакво извинение, все още дишаща тежко заради бягането.
- Спокойно, спокойно - махна с ръка Мон и се усмихна - Сядай. Не си закъсняла много...
- Е... мисля, че другите закъсняват повече и от мен - промърмори Емона.
- О, няма други. Тази година само ти си второкурсничка, за жялост. Но пък така ще можеш по-добре да развиеш способостите си. И така... вярвам, че си се подготвила за малък преговор и можем да започнем - думите на професорката прозвучаха като въпрос и Емона кимна сковано - Добре тогава... Въпреки че не беше нужно - засмя се Мон - Искам да се успокоиш, няма да изпитвам на теория, само искам да чуя мнението ти и да видя какво си запомнила от миналата година... Да видим... кое според теб е най-опасното създание, което изучи миналата година?
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Класната стая на втори курс   Чет 29 Яну 2009, 05:19

Емона отвори вратата, запъхтяна от дългото препускане по коридорите на замъка. Знаеше, че ще закъснее, тъй като си тръгна от Голяма зала късно. Преди да влезе в кабинета тя изгълта и последна хапка от кифличката, която се беше взела за из път.
-Много съжалявам, професор Виан за закъснението ми.- промърмори момичето и сведе глава.
- Спокойно, спокойно - махна с ръка Мон и се усмихна - Сядай. Не си закъсняла много...
- Е... мисля, че другите закъсняват повече и от мен - промърмори Емона.
- О, няма други. Тази година само ти си второкурсничка, за жялост. Но пък така ще можеш по-добре да развиеш способостите си. И така... вярвам, че си се подготвила за малък преговор и можем да започнем - думите на професорката прозвучаха като въпрос и Емона кимна сковано - Добре тогава... Въпреки че не беше нужно - засмя се Мон - Искам да се успокоиш, няма да изпитвам на теория, само искам да чуя мнението ти и да видя какво си запомнила от миналата година... Да видим... кое според теб е най-опасното създание, което изучи миналата година?
Емона се замисли. Миналата година изучаваха наистина интересни същества. Но кое от тях беше най-страшното? Едно гласче се обади:
"Може би капата?"
"Не..." отговори си на ум момичето.
"Ами какво ще кажеш за хънкипънка?"-попита отново гласчето, а Емс веднага го контрира.
"Мразех този урок, но съществото не е чак толкова страшно. Трябва да е нещо зловещо, нещо, което да те кара да трепериш само при мисълта за него. Нещо като...."
-Богърт!-довърши си мисълта Ем на глас.- Според мен най-страшното същество, което изучих миналата година беше богъртът. Макар, че лесно можеш да се разправиш с него. И то с лесна магия.- промълви момичето и сведе глава от притеснение да не би да е казала повече, от колкот се искаше от нея.
Beautiful Mind
Напуснала.
Напуснала.

Female
Aries Dog

ПисанеЗаглавие: Re: Класната стая на втори курс   Чет 29 Яну 2009, 05:38

Моник се усмихна разсеяно и каза:
- Много добре, Емона... Всъщност и аз съм на мнението, че богърта е най-опасното същество, което изучи миналата година. Все пак психическите последствия могат да бъдат много по-опасни от няколко рани и драскотини... И след като сме подхванали темата за богърта, какво можеш да ми кажеш за него? Какво представлява, с коя магия се обезврежда...
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Класната стая на втори курс   Пон 02 Фев 2009, 08:44

Емона се замисли за момент. Истината бе, че не се беше готвила за кръстосан разпит върху това, което бяха изучили. Но реши да не показва този факт пред преподавателката, макар винаги да е смятала, че тя вижда повече неща, от колкото показва. 'Богърт... Богърт'-мислеше се трескаво момичето и прехвърляше нужната и информация скорострелно в мозъчните си клетки. След като реши, че е способна да направи свястно изречение, тя започна своя разказ.
-Богъртът е създание без облик. Всъщност той е демон без облик. Пресъздава най-големите ни страхове. Именно за това никой не е в състояние да определи как изглежда това същество. И за това се казва, че е демон без облик. Любимото му занимание е да плаши хората. То това му е единственото занимание, всъщност-въздъхна момичето, а професор Виан се засмя.
-Браво, момиче. Ами с кой магия се обезврежда?
- Богъртът мрази смеха. И за това смехът и веселието са ни най-добрите приятели при ситуация с богърт. Магията е "Ридикулус". Хубаво е когато се обезврежда такова създание да сме повече от един, защото това ще го обърка допълнително и той няма да може да реши в чии точно страх да се превърне. Докато правим магията трябва да си мислим за нещо смешно, в което да се превърне създанието. Веднъж успяли-няма да имаме повече проблеми със същия индивид.-завърши Емона и погледна изчаквателно учителката си.
Beautiful Mind
Напуснала.
Напуснала.

Female
Aries Dog

ПисанеЗаглавие: Re: Класната стая на втори курс   Нед 08 Фев 2009, 07:43

- Чудесно, чудесно - усмихна се Моник и записа нещо в тефтера си - Да видим сега...
Виан отвори чекмеджето си и извади няколко поизмачкани пергамента. Избра един от тях и насочи пръчката си към него, а пергамента от своя страна се издигна над катедрата на учителката.
- Отгатни кое е това създание, Емона - кимна тя с глава към пергамента - и ми кажи всичко, което знаеш за него... Рисунката всъщност не е особено добра, но мисля, че доста лесно ще познаеш животното...

Spoiler:

Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Класната стая на втори курс   Пон 16 Фев 2009, 11:36

Емона гледаше към пергаментът, който се рееше безпомощен над нея и професор Виан. Създанието, което беше изобразено, ги гледаше злобно с големите си очи. На момичето и трябваше само един кратък едносекунден поглед, за да различи, че това всъщност беше..
- Капа- довърши мисълта си на глас Ем и се усмихна, заради току що появилото се доволно изражение на професора.
- Точно така. Какво можеш да ми кажеш за него, госпожице Айрънс.
- Капата е земноводен дух, който обитава блатата и езерата главно в Япония и Азиатските страни. Понякога обаче излиза на сушата, за да преследва набелязаната цел. След като я прихване я удавя и я обезобразява. Любимата храна на капата е човешкия черен дроб.- Ем спря и направи погнусена физиономия, което предизвика бурния смях на професор Виан.- Но въпреки че правят такива страховити и ужасяващи неща, капите са много интелигенти същества. Именно от тях хората са научили как да наместват счупени кости. – момичето спря, тъй като не се сещаше нищо друго. Знаеше, че това не беше достатъчно, но какво пък.
Beautiful Mind
Напуснала.
Напуснала.

Female
Aries Dog

ПисанеЗаглавие: Re: Класната стая на втори курс   Пон 16 Фев 2009, 12:00

- Отлично, Емона - засмя се Моник - мисля, че този час си заслужи един Изключителен...
На лицето на Емона се появи шорока усмивка, която сякаш зае цялото й лице.
- И мисля, че това е достатъчно за днес - замислено каза Виан, поглеждайки часовника си - Мда, има още около пет минути до края, така че си свободна. По-добре тръгни сега, защото класната стая по отвари на първокурсниците е в съседния кабинет и когато звънеца бие от там ще се изсипе цяло стадо зайци...
Емона се засмя, прибирайки учебниците си в раницата. След няколко секунди тя вече беше облечена и с раницата на гърба, натискайки дръжката на вратата.
- О, и Емона - възкликна Моник - до другата седмица.
Момичето само се усмихна на учителката си и напусна стаята.
Проф. Моник Виан

Female
Брой мнения : 40

ПисанеЗаглавие: Re: Класната стая на втори курс   Нед 29 Мар 2009, 02:09

Втори Урок - Експелиармус

Моник влезе с бодра крачка в кабинета по ЗСЧИ. Днес настроението й беше просто чудесно, определено заради времето навън - слънцето грееше високо на небосклона, малки пуххави облачета плуваха около него, а птичките пееха весело... Но когато погледа и премина през почти празната класна стая, усмивката й леко помръкна.
- Здравей, Емона - поздрави учителката, а Айрънс и отговори по същия начин. - Защо не седнеш на първия чин, че поне да не се провиквам... - Хафълпафката кимна и вземайки нещата си, се премести на чина пред катедрата. След това Виан взе един лист и каза замислено:
- Така... този час ще се запознаете, упс... - усмихна се Моник - запознаеш... все още ми е трудно да говоря на 'класа' в единствено число... Та, днес ще се запознаеш с магията Експелиармус. Това е основната обезоръжаваща магия. Да започнем с малко теория, а?
Учителката извади пръчката от джоба си и почука с нея по дъската, на която се изписа теорията:

Магията 'Експелиармус' е основна обезоръжаваща магия. Тя е една от най-използваните магии в магически дуели. 'Експелиармус' произлиза от латинските думи expello, която означава изгонвам, изключвам и armos, което означава въоръжавам. Или буквално преведено експелиармус означава обезоръжавам. Това е магия, която може да остави противника ви без пръчка. Заклинанието, с което може да е защити човек е ‘Протего’ или друга магия, която прави щит.

Мон изчака няколко минути Емона да запише и когато тя вдигна поглед от пергамента си, учителката заговори:
- Хайде сега, ела тук и ще упражняваш заклинанието на практика.
Момичето се приближи, а Мон замахна с пръчката си, при което малкото на брой чинове се прилепиха към стената.
- Заклинанието се изпълнява с рязко завъртане на китката. Ето така – Виан насочи пръчката си напред, като завъртя рязко китката си. – Казва се точно и ясно ‘Експелиармус’. Хайде опитай и ти.
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Класната стая на втори курс   Нед 29 Мар 2009, 02:28

Емона тичаше колкото може по-бързо, с шоколадова кифличка в лявата си ръка и купчина учебници в другата, макар че ученическата и чанта да беше пред разцепване. Тя изкачваше светкавично стълбище след стълбище, бореща се за пространство между останалите ученици. Имаше още малко до часът и по ЗСЧИ и ако тя забавеше темпото щеше да закъснее със сигурност. Искаше и се този път да иде по-рано, за да компенсира предишния час, но смотания Томас я беше забавил в Голямата зала. Тя беше твърдо решена да му отмъсти, ако закъснееше за часа дори и минутка. Когато най-сетне достигна малката класна стая и отвори вратата, облекчение се разпростя из цялото и тяло. Все още професорката я нямаше и Ем се отправи към един от по-задните чинове, вече успокоена. Ритъма на сърцето и се нормализира, докато подреждаше учебниците, перото и мастилницата на дървената повърхност на чина. Тъкмо беше започнала да блее в тавана безцелно и професор Виан нахлу в стаята.
- Здравей, Емона - поздрави учителката,
а Айрънс и отговори по същия начин. - Защо не седнеш на първия чин, че поне да не се провиквам... - Хафълпафката кимна и вземайки нещата си, се премести на чина пред катедрата. След това Виан взе един лист и каза замислено:
- Така... този час ще се запознаете, упс... - усмихна се Моник - запознаеш... все още ми е трудно да говоря на 'класа' в единствено число... Та, днес ще се запознаеш с магията Експелиармус. Това е основната обезоръжаваща магия. Да започнем с малко теория, а?
Учителката извади пръчката от джоба си и почука с нея по дъската, на която се изписа теорията. Перото на второкурсничката дращеше известно време и когато приключи вдигна любопитен поглед към учителката си. Виан заговори:
- Хайде сега, ела тук и ще упражняваш заклинанието на практика.
Момичето се приближи, а Мон замахна с пръчката си, при което малкото на брой чинове се прилепиха към стената.
-
Заклинанието се изпълнява с рязко завъртане на китката. Ето така – Виан насочи пръчката си напред, като завъртя рязко китката си. – Казва се точно и ясно ‘Експелиармус’. Хайде опитай и ти.
Беше неочаквано толкова бързо да я кара да опитва заклинанието. Все пак тя замахна с магическата си пръчка и извика:
- Ексапармус.
Тъмен облак излезе от върха на пръчката и. Емона знаеше, че нещо не е станало както трябва. Все пак не се получи резултата, изписан в теорията на пергамента. Виан се изкикоти и хвана ръката на Ем като заговори:
Проф. Моник Виан

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Класната стая на втори курс   Нед 29 Мар 2009, 02:41

- Е ъ... никога не става от първия път все пак - усмихна се окуражаващо тя. Хвана ръката на момичето и направи рязко въртеливо движение с нея - Ето така - замахваш просто в кръг... нищо повече.
Мон пусна ръката на хафълпафката и тя опита да имитира движението.
- Точно така... и помни, заклинанието е Експелиармус... Не... как го каза ти преди малко - захили се тя?
- Ъм... - изчерви се леко Емона - Мисля, че беше Ексапармус...
- Мда... определено имаме проблем и с това. Хайде, повтори няколко пъти Експелиармус. Нямаш си идея какви последствия може да има, ако не изговориш някоя буква правилно...
Емона започна да повтаря заклинанието тихичко на глас и след вече сигурно двайстия път, каза:
- Е, мисля, че запомних магията. Експелиармус, нали?
- Точно така. - отвърна с усмивка Виан - Опитай пак.
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Класната стая на втори курс   Нед 29 Мар 2009, 02:47

"Боже, колко съм тъпа." - си мислеше Емона, изчервявайки се все по-силно. "Едно просто заклинание не мога да запомня. Срам за семейството съм. Добре че брат ми не е тук, за да ми види резила и да ми се подиграва." Ем въздъхна и сграбчи по-силно магическата пръчка, за да опита още един път. Тя я завъртя бързо в кръг и извика:
- Експелиармус.
Явно този път се получи, защото пръчката на Моник се изтреля на няколко сантиметра от нея. Тя погледна учудено второкурсничката и кимна одобрително. Наведе се и си я взе, след което се обърна към Ем и и заговори:
Проф. Моник Виан

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Класната стая на втори курс   Нед 29 Мар 2009, 02:59

- Този път беше много, много добре... като за втори опит - засмя се Моник. - Но заклинанието беше слабо, което си е съвсем нормално. По принцип чрез заклинанието, пръчката трябва да излети на няколко метра, а дори и да отиде в ръцете ти... Трябва да се получи...
Моник извади бързо собствената си пръчка от джоба на мантията и я насочи към хафълпафката, произнасяйки 'Експелиармус'. Пръчката на момичето се изстръгна от ръката й и в следващия момент с озова в тази на учителката.
- ... така. - завърши думите си и се приближи до Емона, връщайки пръчката й. - Вярвам, че и ти ще можеш да постигнеш такива резултати, но пък това няма да се случи без упражнения...
Емона кимна замислено с глава, слушайки думите на професора.
- И да... За да се получи по-добър резултат, трябва наистина да го искаш. Сега си мисли как пръчката ще полети от ръката ми и ще се приземи в твоята и наистина ще успееш...
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Класната стая на втори курс   Нед 29 Мар 2009, 10:10

"Е, поне не беше толкова зле, колкото преди малко." - мислеше си Емс, докато се канеше да замахне отново с пръчката си и да направи повторен опит. "Концентрирай се, Емона Айрънс, концентрирай се! Все пак само ти си второкурсничка тази година! Трябва да се справиш!"
Вече донякъде успокоена от окуражителните си думи, тя застана нащрек, напълно готова да замахне пръчката си. Описа правилен кръг във въздуха и изкрещя, колкото се може по-силно.
- Експелиармус!
И този път се получи. Магическата пръчка на професор Виан се изстреля на няколко метра от нея и тупна безпомощно на твърдия под. Ако не беше в присъствието на учителката, Ем със сигурност щеше да започне да подскача и да вика. Но се стърпя и погледна изчеквателно учителката си.
- Определено беше по-добре сега. Само че не биваше да викаш така. Мисля, че останах без тъпанче. - И двете се засмяха шумно, доволни от свършената работа.
Проф. Моник Виан

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Класната стая на втори курс   Нед 29 Мар 2009, 10:36

Смехът на двете утихна и няколко секунди в стаята бе настъпила тишина. Моник се беше загледала в нищото, а Емона от своя страна не смееше нищо да каже и да откъсне учителката си от 'транса' й.
Внезапно Мон разтърси глава като мокро куче и хафълпафката се изсмя тихичко.
- И така... мисля, че това стига за днес. Ще се видим пак след... - замисли се тя - няколко дни. И сега домашно... Разбира се да умражняваш заклинанието, както и да си научиш 'теорията'... О да, и едно съчинение на тема 'Разпространението и употребата на заклинанието Експелиармус'. А сега тичай, за да не закъснееш за следващия си час - усмихна се мило Моник, а Емона събра набързо нещата си, измърмори едно 'До следващия път' и изхвърча от кабинета.
Проф. Моник Виан

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Класната стая на втори курс   Сря 01 Апр 2009, 03:53

Трети Урок - Импедимента

Моник се насочи с бърза крачка към класната си стая по ЗСЧИ. Вече закъсняваше за часа (както обикновено), а не искаше да прави лошо впечатление на учениците... всъщност на Емона. Когато зави по последния коридор, видя хафълпафката да стои облегната на стената до вратата на кабинета, чакайки учителката си.
- Здравей, Емона, какво правиш тук. Защо не влезе?
- Ами, заключено е...
Мон се усмихна, докато търсеше ключовете си из джобовете на мантията си, и каза:
- Мхм... да знаеш, че винаги има един ключ тук - посочи тя зад едни рицарски брони наблизо - Когато ме няма и имаме час, направо го вземи и влизай, няма нужда безцелно да висиш тук... - тя завъртя ключа няколко пъти - Хайде, влизай.
Виан бутна вратата и остави Емона да влезе първа. След това седна зад бюрото си и извади няколко изписани пергамента.
- Така... – провлачи тя, докато момичето заемаше мястото си и изваждаше нещата от раницата си - Днес ще вземем заклинанието Импедимента... Както обикновено, първо малко теория.
ервенокоската не чака втора покана, извади пръчката си и чукна по черната дъска. Изведнъж един тебешир се издигна и застана в готовност да запише всяка дума на преподавателката:

Заклинанието Импедимента е силна препречваща магия. Казано на по-прост език, когато тази магия се удари в някого, той отхвърча назад и се блъска в най-близката стена. Тази магия също е много използвана в дуели, по-често за нападение. Думата произлиза от латинската ‘impedimentum’, която означава препятствие, пречка. Магията се появява като червен лъч светлина. Действието не е дълготрайно и не причинява големи вреди, освен ако човека не падне от много високо.

- Госпожо, бихте ли ми услужили с едно перо... забравила съм ги в общата.
- Разбира се. Ето, вземи едно от тези.
Хафълпафката отиде до бюрото и взе едно от перата, наредени върху него.
- Благодаря. – отвърна и започна да преписва от дъската. Моник я изчака да напише и продължи:
- Днес няма да упражняваш заклинанието на мен, защото... защото току-виж си ми счупила някое ребро – усмихна се Мон – Ще го упражняваш върху... хм... – замисли се за момент учителката – Ето това – тя замахна с пръчка и измагьоса едно бостанско плашило – Мда, това ще свърши работа... Само да кажа, че това заклинание, както са почти всички останали, които ще взимаме тази година, се изпълнява с рязко завъртане на китката. Както Експелиармус. Вече знаеш движението, така че ще ти е по-лесно...
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Класната стая на втори курс   Пет 03 Апр 2009, 03:20

'Това не изглежда толкова трудно, колкото вчерашното заклинание. Не мисля, че ще имам такива проблеми. Импедимента .. Импедимента .. Импедимента .. Импедимента ... '
- Импедимента! - извика последното повтаряне на глас Емона. Пръчката и засвистя във въздуха, но плашилото не се отласна и не се заби в стената. То просто се поклати унило. Сякаш се подиграваше на безполезния опит на момичето.
- Браво, добре е като за начало. - одобри Мон. - Но не е идеално, все още.
Beautiful Mind
Напуснала.
Напуснала.

Female
Aries Dog

ПисанеЗаглавие: Re: Класната стая на втори курс   Пет 03 Апр 2009, 03:35

Моник хвърли една окуражаваща усмивка на Емона и направи няколко стъпки към плашилото, което още се поклащаше слабо. Тя го хвана, прекратявайки люлеенето му и отново се обърна към хафълпафката:
- Така, за щастие този път няма да имаме проблеми с произнасянето на магията - ухили се тя - Но пък все още имаме с ръката ти.
Виан отиде до момичето и хвана ръката й, правейки плавни движения с нея:
- Ето така трябва да я движеш. Хайде опитай и ти - Емона леко стреснато имитира движенията на учителката, въртейки китката си - Точно така. Хайде още един опит. Представи си, че плашилото е най-големият ти враг и наистина искаш да го нараниш. Предполагам, това ще помогне.
Гост
Гост

ПисанеЗаглавие: Re: Класната стая на втори курс   Пет 03 Апр 2009, 03:40

Оу, най-големия и враг .. Това нямаше да е проблемно. Тя си представи голямата глава на русото мъгълско момче, което беше направило детските години на Емона ад. Тя си представи присвитите му кафеви очи, които я гледаха злобно. Ето сега щеше да може и тя да отвърне на удара, а не само да плаче в ъгъла безпомощно. Макар и да се беше изправила пред едно бостанско плашило, а не пред Джоузеф.
- Импедимента! - изкрещя момичето и въздуха беше разцепен от омразата, която тя вложи в една единствена думичка. Плашилото се изстреля назад и се блъсна в студената каменна стена. Емона се изкиска и погледна към учителката си, която зяпаше шокирано.
Beautiful Mind
Напуснала.
Напуснала.

Female
Aries Dog

ПисанеЗаглавие: Re: Класната стая на втори курс   Пет 03 Апр 2009, 03:51

- Е... - започна Моник слисана - Тази тактика определено помогна. Няма да те питам чий образ си си представила, но определено имаше невероятен ефект.
Червенокоската отиде до бюрото си, изваждайки от него няколко изпонамачкани пергамента. Тя ги поизглади малко и плъзна поглед по редовете, смръщвайки се леко.
- Така, предполагам, че сега си доста изцедена, така че няма да тренираме повече. Сега се чудя какво да ти дам за домашно... Не бих искала да ти кажа да се упражняваш, защото заклинанието е до известна степен опасно... - замисли се Моник.
- Оу, ами може да тренирам на... - отвърна развълнувано момичето, но се спря - всъщност не знам.
Моник се ухили и въздъхна.
- Е, тогава не ми остава нищо друго, освен да не ти давам домашно. Не си падам особено по безсмислените съчинения. - на лицето на Емона изгря повече от доволна усмивка - Ами... предполагам това беше за днес. Свободна си.
Проф. Моник Виан

Female

ПисанеЗаглавие: Re: Класната стая на втори курс   Нед 05 Апр 2009, 04:01

Четвърти Урок - Вцепени се

Днес, за да не закъснява отново, Моник бе тръгнала доста по-рано от Голямата зала и не бе могла да се наобядва особено добре, но пък... какво е един обяд в името на науката. Тъкмо, когато си вървеше съвсем спокойно по коридора на втория етаж, силният звън, оповестяващ началото на часа й, проглуши тапанчетата й.
- Мамка му! - изруга под нос тя и забърза крачка. Мина през няколко тайни прохода, които всъщност не бяха особено тайни, защото всеки втори ученик знаеше за тях, и след няколко минути вече се намираше пред вратата на класната стая.
Вдиша няколко пъти дълбоко, за да се успокои, поприглади малко червената си туника и отвори масивната дървена врата, деляща я от кабинета.
- Здравей, Емона - усмихна се Моник, плавейки ситни стъпки към бюрото си.
- Здравейте, професоре - отвърна по същия начин хафълпафката и извади нещата от раницата си, подготвяйки се за часа. Е, май поне тя щеше да е готова за часа.
- Така... - започна червенокоската, преглеждайки някакви пергаменти - По програма... е трябвало предния час да вземем Вцепени се, а не Импедимента, хъх... Е, признавам се за най-забляния учител в Хогуортс.
Емона се засмя леко, гледайки как учителката й се вайка.
- Но няма значение. Никой няма да разбере... нали? - момичето кимна и отново се ухили на Моник - Добре тогава. Нека днес да вземем това заклинание...
Тя замахна с пръчката си и на дъската, както вски друг път, започна да се изписва теорията:

Заклинанието 'Вцепени се' е едно от най-използваните заклинания в магьосническия свят. Това е зашеметяваща магия и този, върху когото се използва, простичко казано - все едно е бил ударен с нещо тежко по главата.
'Вцепени се' е измислена от Стузаваи Графим, известен дуелист от 18ти век. Той е доживял до цели 320 години.
Магията се изпълнява с рязко, въртеливо завъртане на ръката и отчетливо произнасяне на думите. Появява се като ярък огнен лъч. Заклинанието е краткотрайно, около десетина минути, но може да му се противодейства и с 'Енервате'.

След десетина минути Емона вече бе приключила и сега наблюдаваше как учителката й премества чиновете близо до стените.
- Емона, ако искаш и ти може да ми помагаш. Магията, която учи миналия час, Импедимента... може да я използваш, за да избуташ чиновете.
- Така ли? - очудено попита момичето и насочи пръчката си към един от чиновете - Импедимента! - извика и чина послушно се залепи до стената - Лол - засмя се хафълпафката и след по-малко от минута двете вече бяха преместили всички чинове.
- Така, заклинанието е много просто - започна да говори Мон - Изпълнява се с въртеливо движение на пръчката от китката, ето така - показа учителката и завъртя китката си, а момичето повтори движението след нея - Точно така. Много добре... А сега застани там - посочи учителката другия край на стаята - а аз ще изпратя по теб Експелиармус. Ти се опитай да си направиш щит. Хайде, на три. Едно...
Sponsored content

ПисанеЗаглавие: Re: Класната стая на втори курс   

Класната стая на втори курс
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1